ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ПОШКОДЖЕННЯ СОЇ ПАВУТИННИМ КЛІЩЕМ?

В 2022 році соя стала однією із важливих культур, тож її  захист від шкідливих об’єктів  потребує пильної уваги. Як ми знаємо, розвиток хвороб та шкідників сильно залежить від погодних умов, а прогноз погоди на літо цього  року говорить про високу ймовірність періодів із посухою та днями із високою температурою. В таких умовах, соя може значно вражатися павутинним кліщем.

В разі  ігнорування методів боротьби із цим шкідником, його кількість може зростати в рази, що призводить до значних втрат врожаю.  Кліщі пошкоджують листовий апарат, в  результаті відбувається передчасне скидання листя і втрата врожаю та якісних показників насіння сої.

Як завадити  пошкодженню сої павутинним кліщем?  

В першу чергу, важливо проводити моніторинг на наявність та прояви пошкодження сої павутинним кліщем. Багато агрономів ігнорують  первинні прояви пошкодження та інколи сприймають їх за враження хворобами. Тому варто ретельно оглянути листя сої, особливо з нижньої сторони. Павутинний кліщ має малі розміри, через це варто використати  спеціальний польовий мікроскоп, який дозволить виявити всі фази розвитку шкідника.

Павутинний кліщ

В разі виявлення мінімальної кількості яєць, личинок або дорослих особин  кліща потрібно негайно проводити інсектицидну обробку. Наш багаторічний досвід боротьби із павутинним кліщем дозволяє рекомендувати вам перевірену комбінацію:

НІССОРАН контролює кліщів на стадії розвитку яйце-личинка-німфа, порушуючи процес переходу кліщів з однієї стадії розвитку в іншу та має трансламінарні властивості.

БАЛАЗО контролює імаго кліща, а також інших шкідників, які можуть шкодити у посівах в цей період.

СІЛКЕР суттєво посилить стартову контактну дію суміші на рухомі стадії кліща та, маючи властивості ад’юванта, дозволить більш рівномірно розподілити робочий розчин на поверхні рослини. Це дозволить якісного покрити культуру розчином, в т.ч. нижній бік листка, для досягнення найвищої ефективності.

При застосуванні такої комбінації важливим є вилив робочого розчину, який має складати 150 -200 л/га.

Також в якості  ад’юванта (якщо не додається СІЛКЕР) можна використати:

ВАЙС ПРО (0,1%-0,15% розчин), який покращить покриття листя сої та збільшить стійкість до змивання дощами

або

ВОЛЬТА ЕГО Адванс (0,25% розчин) , який є  мультифункціональним кондиціонером води і також може виступати у ролі ад’юванта.

Як захистити від кліщів органічну сою?

Для виробництва органічної сої пропонуємо використати тільки препарат СІЛКЕР з інноваційним механізмом дії на дрібних шкідників. СІЛКЕР не містить ніяких токсичних складових та не залишає токсинів на готовій продукції.

Після обробки розчином препарату на чутливих шкідниках утворюється полімерна сіткоподібна структура, яка впливає на важливі функції їх життєдіяльності: обмежує рух, блокує дихання та ускладнює харчування на рослині. Норма використання – 0,1 % робочий розчин (100 мл/100 л води).

СІЛКЕР не впливає на яйця кліщів, а після висихання робочого розчину вже не проявляє біологічної ефективності проти шкідників. Тому для досягнення гарного ефекту потрібно, щоб розчин препарату потрапив безпосередньо на шкідника та, в разі необхідності, обробку потрібно буде повторити через 5-7 днів.

Важливою умовою застосування СІЛКЕР є обробка по сухому листку сої в денний час за умови відсутності опадів 4-6 годин після застосування. Перед використанням Сілкер уважно прочитайте інструкцію та рекомендації по застосуванню препарату.

Бажаємо високих врожаїв сої!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.