ЯК РОЗКРИТИ ПОТЕНЦІАЛ КУКУРУДЗИ ТА ВБЕРЕГТИ ЇЇ ВІД ПОСУХИ

Кукурудза є дуже чутливою культурою до посухи та спеки. Але як відрізняється посуха від спеки?

Посуха — нестача чи відсутність опадів протягом тривалого періоду часу за підвищених температур і зниженої вологості повітря, внаслідок чого зникають запаси вологи в ґрунті.

Спека — гаряче, дуже нагріте сонячними променями повітря. У метеорології, підвищення температури повітря - від +30 °С до +34 °C; «сильна спека» - від +35 °С і вище.

Отож, якщо брати до уваги погодні умови весни сезону 2022, то сільськогосподарські культури та зокрема кукурудза вже встигли побувати під впливом посухи, адже в травні майже по всій території України не спостерігалось істотних опадів, внаслідок чого рослини кукурудзи виглядали пригніченими та слабко розвивались.

Наразі на більшості території України пройшли опади, а це означає що рослини можна підготувати до традиційної літньої спеки. В цьому найкраще допоможе застосування НУРСПРЕЙ у нормі 1,0 л/га.

НУРСПРЕЙ – біопрепарат на основі запатентованої сигнальної молекули з унікальним механізмом дії, який активує у оброблених рослин внутрішні механізми стійкості до спеки та посухи.

Минулого року експерти «Самміт-Агро Юкрейн» проводили глобальні виробничі дослідження, в результаті яких середня прибавка від застосування НУРСПРЕЙ в посівах кукурудзи сягала 5,2 ц/га. Це враховуючи достатні умови зволоження по всій території України.

Важливим є саме превентивне застосування НУРПСРЕЙ, а саме принаймні за 3 доби до настання стресового фактору. Захисний ефект від внесення продукту триває від 30 до 40 днів. Тобто дворазового превентивного внесення НУРСПРЕЙ може вистачити для захисту рослини практично на весь період літньої спеки.

У разі ж, якщо рослини отримали стрес від застосування гербіцидів, то відмінним рішенням вирішити цю проблему є застосування біостимулянту КАЙШІ в нормі 2,0-3,0 л/га якнайшвидше після настання стресового фактору.

КАЙШІ – це біопрепарат, який містить комплекс амінокислот рослинного походження. КАЙШІ значно прискорює відновлення рослин після стресу та активує подальший ріст.

Київська обл., ТОВ «Гранд Агро Яготин», 2021р. Внесення: 01.07.2021р. Фото: 14.09.2021р. - 74 дні після внесення

КАЙШІ та НУРСПРЕЙ мають різний склад та механізм дії, тому їх спільне застосування є подвійним ударом по стресу та посусі.  Це довели минулорічні польові випробування.

Так в умовах господарства Київської області в посівах кукурудзи ми спостерігали синергічний ефект від застосування НУРСПРЕЙ в суміші з КАЙШІ та прибавку у врожайності 1,2 т/га в порівнянні з ділянкою, де був внесений лише КАЙШІ.

Таким чином КАЙШІ почав діяти в рослині відразу після внесення, а НУРСПРЕЙ активував в рослині пролонгований захисний ефект проти посухи та спеки.

Рекомендована бакова суміш:

НУРСПРЕЙ (1,0 л/га) + КАЙШІ (2,0-3,0 л/га)

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.