ЗАХИЩАЄМО ВИНОГРАД ПІД ЧАС ЦВІТІННЯ

Наближається одна з найвідповідальніших та найбільш критичних фаз розвитку винограду – цвітіння. Від якості запилення залежить якість та кількість майбутнього врожаю. Саме у фазу цвітіння дуже важливо якісно захистити суцвіття від патогенів (збудників хвороб) та шкідників.

Враховуючи вологу погоду, яка склалась останнім часом в Південній частині України, найбільш небезпечною хворобою цього сезону для виноградарів може стати мілдью

Хвороби винограду: мілдью та оїдіум

За сприятливих умов та при збереженні крапельної вологи на суцвіттях протягом двох годин вони можуть швидко покритись білим нальотом  - ознакою хвороби. А врожайність таких суцвіть майже повністю буде втрачена. Враховуючи той факт, що існує прямакореляція розвитку хвороби з кількостю опадів та вологістю повітря, найголовнішим завданням агронома є правильно скласти систему захисту виноградників. Найбільш доцільно починати захист з проведення профілактичних обробок системними препаратами.

Для боротьби з мілдью «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує високоякісні фунгіциди НАУТІЛ та МІЛДІКАТ.

НАУТІЛ - двокомпонентний фунгіцид, що поєднує в собі як системну, так і контактну дію. До складу препарату входить цимоксаніл, який має локально-системну дію, швидко проникає всередину рослини, має лікувальну й антиспорулярну дію, та манкоцеб – контактна діюча речовина, яка рівномірно розподіляється по поверхні листа, утворюючи захисний шар. 

Крім того, використання препарату, дає додаткове підживлення рослин Zn та Mn.

Норма застосування: 1,8-2,0 л/га.

МІЛДІКАТ - унікальний фунгіцид для боротьби з мілдью. Має дуже високу лікувальну, викорінюючу та антиспорулярну дію. Препаративна форма забезпечує контактно-трансламінарно-системну дію, відмінний захист листя та нового приросту, добре взаємодіє з восковою поверхнею листа. Препарат є дуже стійкий до змивання опадами. 

Одним із компонентів МІЛДІКАТ є фосфіт натрію, завдяки чому чудово проявляється «зелений ефект». Використання препарату дозволяє боротися з хворобою на усіх стадіях її розвитку.

Крім мілдью, велику небезпеку становить така хвороба, як оїдіум. Ураження суцвіття може викликати повну його загибель. Для ефективної боротьби з хворобою рекомендуємо застосувати препарат ТОПСІН-М.

ТОПСІН-М має потужну системну, лікувальну та викорінюючу дією, працює при понижених температурах, а також сприяє швидкому загоєнню ран, одержаних механічним шляхом або від градобоїв (що дуже актуально в даний час). Норма застосування: 1,0-1,5 л/га.

Також європейський досвід та численні дослідження свідчать про гарні результати застосування в боротьбі з оїдіумом й іншими хворобами винограду таких сучасних японських фунгіцидів, як ЮТАКА та ЯМАТО.

До складу фунгіциду ЮТАКА входять три діючі речовини, кожна з яких має унікальну дію на збудника оїдіуму. Препарат має системну, контактну та трансламінарну дію, три різних механізми дії на хворобу, а завдяки молекулі  цифлуфенаміду, присутній фумігіційний ефект. Препарат діє на збудника оїдіуму на всіх етапах його розвитку.

ЯМАТО - фунгіцид на основі тіофанат-метил та тетраконазолу. Вдале поєднання двох діючих речовин дозволяє контролювати широкий спектр хвороб, має лікувальний та викорінюючий ефект, швидко проникає в тканини рослини та має подовжену профілактичну дію.

Початок цвітіння та його тривалість головним чином залежать від зовнішнього середовища. Зазвичай цвітіння починається при температурі повітря +16°С, а оптимальною температурою є +20°С. Якщо температура нижче +11°С, пилок не проростає, а при 11-15°С проростає повільно. При високих температурах та низькій вологості повітря ягоди також гірше зав’язуються.

Для вирішення цієї проблеми застосовують біопрепарати КІНАКТИВ ІНІШІАЛ та АМАЛГЕРОЛ. Особливістю цих препаратів є здатність стимулювати якість процесу запліднення.

КІНАКТИВ ІНІШІАЛ -  біостимулянт, який був спеціально розроблений для поліпшення процесів плодоутворення. До складу препарату входять спеціалізовані L-вільні амінокислоти рослинного походження, найважливіші макро- та мікроелементи, екстракт водоростей Ascophyllum nodosum. Це препарат з різноспрямованим ефектом. Використовується для стимулювання запилення, покращення розвитку суцвіття, запобігання осипання зав’язі та утворення дрібних плодів, сприяє збільшенню розміру плодів  та забезпечує їх однорідність, запобігає дефіциту молібдену та прискорює обмін речовин. Крім того, КІНАКТИВ ІНІШІАЛ є цілком натуральним продуктом, сертифікованим для використання в органічному землеробстві. Норма застосування: 1,0-1,5 л/га.

АМАЛГЕРОЛ є одним з найвідоміших біостимулянтів серед садівників та виноградарів. Це дійсно унікальний препарат, який поєднав у собі властивості біостимулянта, антистресанта та біоактиватора ґрунту. До складу препарату входять перероблені водорості, які мають у своєму складі фітогормони. Перш за все, це ауксини та цитокініни. Саме ауксини стимулюють цвітіння та коренеутворення. А цитокініни стимулюють нарощування вегетативної маси, поліпшують газообмін та фотосинтез. АМАЛГЕРОЛ містить велику кількість різноманітних амінокислот рослинного походження, які є чудовими антиоксидантами, дозволяють швидко відновлюватись рослинам після стресу та активують відновлення клітин. Екстракти трав посилюють імунну систему, а органічні К (Калій) та N (Азот) легко поглинаються листом та є чудовим будівельним матеріалом для клітин.

Використання АМАЛГЕРОЛ після градобою прискорює наростання камбію, загоєння ран і відновлює наростання вегетативної маси. Внесення методом фертігації стимулює потужний ріст кореневої системи та активує ґрунтову мікрофлору. Норма: 3,0 л/га.

Окрім хвороб, не слід забувати і про контроль шкідників таких, як гусені ґронової листовійки другого покоління та кліщів. Ефективним препаратом для боротьби з цими шкідниками є інсекто-акарицид  БАЛАЗО у нормі застосування 0,2-0,3 л га.

БАЛАЗО має потужну дію не тільки на дорослих шкідників, а й на личинки, справляє сильну контактну дію проти кліщів, що дає можливість значно зменшити, або затримати обробку специфічними акарицидами.

Для підвищення стійкості до змивання, поліпшення розтікання та росповсюдженя препаратів по рослині рекомендуємо додати до бакової суміші ад’ювант СКАБА із нормою застосування 0,2 л/га.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Ігор Мусіч, експерт із виноградарства, керівник Південно-Східного регіону

+38 (050) 310-09-61

igor.musich@summit-agro.com.ua