ЗАХИСТ БУЛЬБ КАРТОПЛІ ВІД ФІТОФТОРОЗУ

Складні погодні умови цього року із затяжними та зливовими дощами, подекуди із градобоєм, суттєво ускладнили захист сільськогосподарських культур. Виключенням не стала і картопля. Практично у всіх регіонах України періодично складалися сприятливі умови для розвитку фітофторозу, а потужні зливи, коли місцями випадала за декілька годин місячна норма опадів, суттєво ускладнювали роботу фермерів. Після таких злив декілька днів було неможливо зайти в поле, коли саме в цей час активно розвивалися хвороби, а рослини потребували фунгіцидного захисту.

Проте літо вже добігає кінця, і там, де вдалося зберегти листовий апарат картоплі, іде масове наростання бульб.

Не дивлячись на всі погодні фактори, цього року експерти галузі прогнозують гарний врожай картоплі. Проте його треба зберегти, щоб отримати бульби високої якості, котрі будуть добре зберігатися в сховищі, і які можна буде реалізувати за гарною ціною. Для цього, звісно, потрібно потурбуватися про захист бульб картоплі від фітофторозу.

Це останній етап захисту культури, вже перед самим збором врожаю, нехтувати яким не варто, особливо в умовах, котрі склалися цього року, адже дощі все ще продовжуються, і існує великий ризик зараження бульб картоплі фітофторозом наприкінці вегетації.

Бульба, інфікована фітофторозом

Щоб уникнути цих проблем, необхідно застосовувати спеціалізовані фунгіциди, які блокують утворення зооспор Phytophtora infenstans та запобігають їх попаданню в ґрунт та ураженню бульб картоплі фітофторозною гниллю.

Одним із найкращих таких фунгіцидів як в Україні, так і в світі, є японський препарат РАНМАН ТОП, котрий чудово справляється з проблемою фітофторозу бульб.

РАНМАН ТОП успішно застосовується в українських господарствах вже понад 5 років. За цей час багато професійних господарств, що займаються вирощуванням картоплі, томатів та огірків, спробували цей інноваційний препарат та оцінили його переваги, завдяки яким можна вирішувати складні технологічні питання, а саме:

  • управління резистентністю, адже ця нова молекула має унікальний відмінний від інших фунгіцидів механізм дії, що дає змогу використовувати його в антирезистентних програмах;
  • контроль патогену на всіх стадіях росту та особливий механізм контролю спор, що дозволяє блокувати утворення зооспор збудника фітофтори й захистити картоплю від фітофторозу бульб, зберігаючи їх товарний вигляд та зменшуючи розвиток гнилей в сховищах;
  • блокування розвитку хвороб в складних погодних умовах, адже РАНМАН ТОП має надзвичайну стійкість до змивання - вже через 15 хвилин може витримувати понад 80 мм опадів. Може використовуватися із зменшеними кількостями робочого розчину та вноситися на мокрі рослини;

  • застосування під час дозрівання бульб без ризику накопичення токсичних залишків у вирощеній продукції, адже РАНМАН ТОП має дуже короткий період очікування до збору врожаю, на томатах та огірках 7 днів (в країнах Євросоюзу – 3 дні);

  • безпечність для операторів та навколишнього середовища, безпечність для людей, та корисної ентомофауни.

Тож, в цей непростий сезон ризикувати не варто. Рекомендуємо застосувати перевірені фунгіциди, що точно допоможуть отримати високий, якісний врожай й реалізувати його за привабливою ціною!

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!