ЗАХИСТ КАРТОПЛІ ВІД ФІТОФТОРОЗУ В ПЕРІОД ВЕГЕТАЦІЇ

Фіто­ф­то­роз є однією з най­по­ши­реніших і ду­же небезпечних хво­роб кар­топлі. Останні роки ура­жен­ня кар­топлі фіто­ф­то­ро­зом в Україні спо­с­терігають май­же щорічно. Ма­со­во рослини ура­жуються на ве­ли­ких пло­щах — 20–50%, а буль­би — на 8–23%. Втра­ти вро­жаю від даної хвороби можуть ся­га­ти 30–50%, або навіть більше.

Вперше збудника описав німецький ботанік Де Барі, який дав йому назву «фітофтороз», що означає «пожирач рослин».

Аналіз фітосанітарного стану посівів картоплі у 2021 році показує, що найбільше поширення фітофторозу на культурі відбувалося в господарствах Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької та Чернівецької областей, де було уражено 15–77% рослин із розвитком хвороби 0,2–8,0%. Інтенсивний розвиток хвороби (59,6%) спостерігався в господарствах лише Волинської області, де складалися найбільш сприятливі погодні умови для її розвитку. У господарствах Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської Рівненської, Черкаської областей фітофтороз виявлявся на 50–80% обстежених площ картоплі з ураженням 12–80% рослин, переважно з розвитком хвороби 3,3–21,0%.

Згідно прогнозів науковців у 2022 році за сприятливих для фітофторозу умов, а саме:

  • температура повітря 18-22 °С, значні та часті осади (більше 30 мм за декаду);
  • висока ( понад 75%) відносна вологість повітря та утримання такої погоди протягом 10-12 днів у період після змикання бадилля у картоплі - ймовірність розвитку фітофторозу прогнозується від високого до епіфітотійного рівня, особливо на полях при недотриманні сівозміни, на ділянках із заниженим рельєфом, при вирощуванні нестійких до хвороб сортів, внесенні надмірних доз азотних добрив та за несвоєчасного проведення фунгіцидних обробок.


«Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує аграріям для захисту картоплі від фітофторозу, високоефективний фунгіид РАНМАН ТОП (ціазофамід, 160 г/л).

Препарат РАНМАН ТОП:

  • контролює фітофтороз на всіх стадіях його розвитку та має антиспорулянтний ефект;
  • має нову препаративну форму та покращену формуляцію, що робить препарат стійкими  до змивання після обприскування навіть при випаданні опадів до 100 мм;
  • має як профілактичну так лікувальну дію (упродовж 24 год після інфікування);
  • забезпечує оптимальний захист нового приросту;
  • підходить для технологій вирощування картоплі на поливі;
  • згідно світового досвіду, можна використовувати до 6 разів за сезон (але не більше 3 разів підряд);
  • безпечний для корисної ентомофауни, не фітотоксичний для культури та має короткий період очікування до збору врожаю.

Першу обробку РАНМАН ТОП (0,5 л/га) рекомендовано проводити перед цвітінням картоплі, при потужному розвитку біомаси, коли почнеться змикання у рядах. Наступну - через 7 днів за сприятливих для розвитку хвороби умов або через 14 днів в умовах помірного розвитку фітофторозу.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.