НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ ВІД БУР’ЯНІВ З ОСЕНІ

Посіви озимих зернових з осені засмічують різноманітні зимуючі дводольні та злакові бур’яни: підмареник чіпкий, вероніка плющелиста, волошка синя, мак самосійка, метлюг звичайний, падалиця ріпаку, талабан польовий, грицики звичайні, дескуранія Софія, фіалка польова, злинка канадська і т.д. (Фото 1).

Фото 1. Вигляд деяких зимуючих бур'янів, що засмічують посіви озимої пшениці з осені

Ці бур’яни значно знижують потенціал рослин, що закладається восени, а також створюють конкуренцію за елементи живлення та вологу навесні (Фото 2).

Фото 2. Стан одного і того ж самого поля восени та весною без осіннього гербіцидного захисту

Наразі майже у всіх регіонах України спостерігаються посушливі погодні умови. 

Але за перших істотних опадів, які зазвичай проходять в кінці вересня - на початку жовтня, відбуватиметься активне проростання бур’янів.

Одним із самих оптимальних за вартістю, спектром дії та надійністю серед осінніх гербіцидів для захисту пшениці є оригінальний японський гербіцид ПЛЕДЖ.

Переваги препарату ПЛЕДЖ в посівах пшениці:

  • гнучкість: може застосовуватись як досходово, так і післясходово;
  • два механізми дії: страхова та тривала ґрунтова дія на бур'яни;
  • висока ефективність проти найбільш поширених та злісних озимих дводольних бур'янів та проти метлюга (Фото 3);
  • пластичність: ефективний навіть за прохолодних погодних умов осені (за вологих умов ґрунтова дія значно посилюється).

Фото 3. Тривала ефективність післясходового застосування Пледж

Ефективна норма для досходового застосування становить 0,08 кг/га, для післясходового застосування - 0,06 кг/га. Якщо на полі почала активно сходити падалиця соняшнику або ріпаку, при страховому застосуванні рекомендується до бакової суміші додати препарати з діючою речовиною трибенурон-метил або флорасулам у кількості 15-20 г/га в діючій речовині. 

Важливим нюансом є те, що при страховому застосуванні ПЛЕДЖ на озимих зернових культурах до бакової суміші можна додавати лише препарати, що мають суху препаративну форму.

Фото 4. Оптимальний період застосування Пледж

При страховому застосуванні ПЛЕДЖ рекомендується вносити в фазу від 2 до 6 листка у культури (Фото 4). На момент внесення, а також через декілька годин після внесення препарату листок пшениці повинен бути сухим. Не рекомендується вносити препарат, якщо є загроза приморозків під час внесення або через декілька днів після внесення препарату.

Після використання ПЛЕДЖ або перед переходом на наступну культуру для уникнення опіків варто очистити обприскувач з допомогою СЕНДАЙ з концентрацією 0,5% від кількості води, необхідної для промивки (0,5 л/100 л води).

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.