АКТУАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОЗИМОГО РІПАКУ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕГЕТАЦІЇ

Станом на початок другої декади квітня озимий ріпак відновив вегетацію в усіх регіонах України. Наразі можна остаточно оцінити стан посівів та першочергові агрозаходи, які потрібно провести негайно чи протягом наступного тижня.

Стан посівів озимого ріпаку

Стан посівів ріпаку досить різний. Проте в більшості випадків рослини ослаблені через недостатню кількість опадів та низькі температури з заморозками, що спостерігалися протягом березня-початку квітня. Крім того, на багатьох площах спостерігається масовий розвиток хвороб, таких як фомоз, а також розвиваються бур’яни, особливо на зріджених посівах.

Обстеження посівів озимого ріпаку. Волинська область, 13.04.2022р. 

Обстеження посівів озимого ріпаку. Черкаська область, 13.04.2022р. Нерівномірні сходи, в залежності від розміщення соломи попередника.

1. - ознаки минулорічного фомозу на старому листі; 2. - дощ сприяє перезараженню фомозом; 3. - обстеження рослин озимого ріпаку та кореневої системи;

Для покращення стану рослин та запобігання погіршенню ситуації в цей період потрібно запланувати застосування біостимулянтів, обробку фунгіцидами та моніторинг і контроль шкідників, в першу чергу - прихованохоботників.

Застосування мультифункціонального біостимулянту АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС із нормою 2,0 л/га дозволяє стимулювати розвиток рослин та відновити їх після стресу, завданого посухою та заморозками.

Захист ріпаку від хвороб та шкідників

Комплексний фунгіцид ЮТАКА з нормою застосування 1,2-1,4 л/га дозволяє контролювати розвиток хвороб, в тому числі фомозу, загоювати рани та сприяє посиленню бічного гілкування.

На зріджених полях та полях, де немає загрози розвитку хвороб у цей період, рекомендуємо використати фунгіцид із рістрегулюючими властивостями ІКАРУС ТУРБО з нормою 0,3-0,45 л/га для посилення бічного гілкування.

РЕКОМЕНДОВАНА БАКОВА СУМІШ:

АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС (2,0 л/га) + ЮТАКА (1,2-1,4 л/га) 

Препарати доступні для відвантаження зі складів «Самміт-Агро Юкрейн».

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.