ЗАХИСТ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ВІД БУР’ЯНІВ З ОСЕНІ

Наближається посівна кампанія озимої пшениці під урожай 2022 року. Важливим елементом технології вирощування культури є її захист від бур’янів, зокрема осіннє внесення гербіцидів.

В Європейських країнах осіння гербіцидна обробка вже стала класичним елементом технології. Тож, українські аграрії поступово переймаючи досвід західних колег, все більше віддають перевагу цьому способу протидії бур’янам у своїх посівах. Погодні чинники відіграють тут значну роль і досвід останніх років з використанням осіннього внесення гербіцидів у посівах зернових підтверджує доцільність такого агрозаходу.

Так, весна 2021 року в більшості регіонів України видалася напрочуд вологою. Зливові дощі не давали техніці зайти в поля озимих зернових, котрі страждали від бур’янів. У той самий час аграрії, що обробили свої посіви гербіцидом ще з осені, спали спокійно, адже культура буле захищена, а додаткової гербіцидної обробки весною такі посіви потребують рідко.

Контроль бур’янів на ранніх етапах росту і розвитку культури дозволяє уникнути конкуренції з бур’янами за світло, вологу та елементи мінерального живлення, що в свою чергу дає можливість культурі закласти більший потенціал урожайності з осені та краще підготуватися до перенесення несприятливих умов перезимівлі.

Для ефективного осіннього захисту пшениці озимої від бур’янів восени експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосувати унікальний японський гербіцид ПЛЕДЖ із нормою 0,06-0,08 кг/га*.

* - перед застосуванням препарату Пледж, обов’язково зверніть увагу на «Інструкцію по застосуванню Пледж® 50, ЗП на пшениці озимій»

ПЛЕДЖ - це універсальне рішення для надійного контролю бур’янів. Перевагою препарату є те, що він має дуже широке вікно для застосування – від посіву і аж до 6-го листка у культури. За умови дотримання регламентів застосування та сприятливих погодних умов ПЛЕДЖ є безпечним для культури і високоефективним проти широкого спектру озимих та зимуючих бур’янів у посівах пшениці озимої, таких як грицики звичайні, зірочник середній, кучерявець Софії, мак-самосійка, сокирки польові, талабан польовий і навіть таких складних, як підмареник чіпкий та метлюг звичайний.

Застосування ПЛЕДЖ  восени допоможе попередити ситуацію, коли складні умови навесні (затяжні або часті дощі, низькі температури, заморозки, завантаженість техніки) не дають змоги зайти в поле для вчасної гербіцидної обробки. Це в свою чергу може призвести до переростання бур’янів, і як наслідок, до зниження ефективності післясходових гербіцидів, підвищення негативного впливу гербіцидів на культуру та втрати продуктивності озимої пшениці внаслідок подовженого періоду конкуренції бур’янів з культурою. Ефективна боротьба із бур’янами в осінній період дозволяє оптимізувати роботу техніки навесні. А за сприятливих умов на момент застосування ПЛЕДЖ з осені та за умов нормального росту і розвитку культури, повторне застосування післясходових гербіцидів весною після відновлення вегетації у переважній більшості випадків робити буде не потрібно. Тим не менш, якщо культура ослаблена і не може забезпечити достатній рівень конкуренції, або при дуже високому рівні забур’янення, осіннє застосування ПЛЕДЖ може не повністю забезпечити контроль деяких видів бур’янів та падалиці соняшнику і ріпаку, проте дає можливість більш ефективно використовувати потенціал рослин та сприяє кращій ефективності застосування страхових гербіцидів у весняний період.

Доцільність й ефективність застосування препарату ПЛЕДЖ восени доведена експертами та перевірена фермерами на зернових культурах у багатьох країнах Європи.

Ми провели власні польові досліди в різних господарствах України, порівняли різні норми та строки застосування ПЛЕДЖ. Нижче декілька з них.

Агрохолдинг «Контіненталь Фармерз Груп», Тернопільська обл.

Посів 29.10.2020р., внесено ПЛЕДЖ, 0,08 кг/га ґрунтово 30.10.2020р.  Фото станом на 27.04.2021р.

Незважаючи на погано підготовлений ґрунт, за умов достатньої вологи, препарат ПЛЕДЖ відмінно спрацював та забезпечив чисті посіви.

ТОВ «Полонне-Агро» (NCH) Хмельницька обл.

Внесено ПЛЕДЖ, 0,06 кг/га по сходах у фазу 3 листа пшениці. Фото станом на 28.04.2021р.

Ділянка без гербіцидної обробки. Фото станом на 28.04.2021р.

Внесено ПЛЕДЖ, 0,06 кг/га по сходах у фазу 3 листа пшениці. Фото станом на 02.07.2021р.

Внесено ПЛЕДЖ, 0,06 кг/га по сходах у фазу 3 листа пшениці. Фото станом на 02.07.2021р.

Для підсилення гербіцидної дії на бур’яни при ґрунтовому застосуванні, подовження ефективності дії ПЛЕДЖ, рівномірного внесення та кращої активації гербіциду за посушливих умов рекомендуємо додавати до бакової суміші ад’ювант РОУБЕК:

РОУБЕК (0,2-0,4 л/га) + ПЛЕДЖ (0,06-0,08 кг/га)

Використовуйте японські технології для досягнення найвищої економічної ефективності ведення агробізнесу!

За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.