ЗАХИСТ ПОСІВІВ РІПАКУ ВІД РІПАКОВОГО КВІТКОЇДА – ЗЗР ДОСТУПНІ НА СКЛАДАХ

Наразі в більшості регіонів України спостерігається стрімке потепління. А це означає, що приблизно через 2-3 тижні розпочнеться фаза бутонізації ріпаку та масове розповсюдження ріпакового квіткоїда в посівах.

Ріпаковий квіткоїд має велику шкодочинність. Один жук квіткоїда може пошкодити до 9 бутонів. При відсутності контролю цього шкідника втрати врожайності можуть сягати 60%.

Якщо під час обстежень ви фіксуєте 5 особин шкідника на рослину, потрібно негайно починати обробку інсектицидом.

В портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» для контролю ріпакового квіткоїда є цілий ряд дієвих інсектицидів – це ІНАЗУМА, Ф’ЮРІ і, звичайно, МОСПІЛАН.

Інсектициди ІНАЗУМА та Ф’ЮРІ доцільно застосовувати на початку бутонізації, коли відбувається перше масове заселення посівів ріпаку шкідником, а льоту бджіл ще немає.

ІНАЗУМА, крім піретроїдного компоненту лямбда-цигалотрин, має в своєму складі системний компонент ацетаміприд. Завдяки такій комбінації препарат має потужний нокдаун ефект та тривалу системну дію - від 2-х до 3-х тижнів.

Завдяки цьому можна значно знизити інтенсивність та частоту обробок. Крім того, препарат ІНАЗУМА ефективний в широкому діапазоні температур від +5°С, тому стабільний навіть за весняних перепадів температур. Норма застосування ІНАЗУМА становить 0,24 кг/га.

Більш бюджетним рішенням є застосування інсектициду Ф’ЮРІ з нормою 0,1-0,15 л/га. Діюча речовина зета-циперметрин має потужну контактно-шлункову дію проти квіткоїда та інших шкідників. Захисний ефект триває від 7 до 10 днів. Основним завданням при застосуванні Ф’ЮРІ є якісне покриття та утримання робочого розчину на обробленій поверхні, навіть в умовах випадання опадів.

На кінець бутонізації-початок цвітіння та в цвітіння, коли на полях ріпаку спостерігається масовий літ бджіл, а загроза пошкодження рослин ріпаковим квіткоїдом лишається, доцільно застосувати оригінальний японський інсектицид МОСПІЛАН.

МОСПІЛАН – перевірений досвідом потужний та безпечний для комах-запилювачів інсектицид. Високоефективний оригінальний препарат на основі високосистемної діючої речовини ацетаміприд, що здатний контролювати комплекс шкідників, таких як: ріпаковий квіткоїд, попелиці, капустяний стручковий комарик, ріпаковий клоп, ріпаковий пильщик, та інші). Норма застосування0,12 кг/га.

Для підвищення стійкості до змивання опадами та зниження поверхневого натягу робочого розчину варто додати ад’ювант ВАЙС ПРО (0,1% розчин).

Препарати доступні для відвантаження зі складів «Самміт-Агро Юкрейн».

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.