ЗАХИСТ СОЇ ВІД ПОСУХИ ТА ХВОРОБ

Соя є досить примхливою до погодних умов в процесі вегетації. По відношенню до температури соя є теплолюбивою культурою, але для оптимального її розвитку температура не повинна перевищувати 30-32 °C. В той же час до забезпечення вологою соя є набагато чутливішою. Якщо на початкових етапах росту вона доволі посухостійка, то у фази цвітіння, утворення бобів і наливу насіння соя є дуже вимогливою до вологи. Для нормального розвитку рослин у ці фази вологість ґрунту повинна становити 70–80%. Інакше культура починає страждати від нестачі вологи та втрачати потенційний врожай. Так, за результатами спостережень, втрати врожаю сої від посухи можуть сягати 45 -70 %.

На сьогоднішній день, за даними супутникового моніторингу, на більшості територій, де є традиційно популярним вирощування сої, складаються посушливі погодні умови (рис. 1).

Рис. 1. Жовтий та коричневий кольори свідчать про ступінь та інтенсивність посухи. Дані станом на останню декаду червня

Враховуючи, що соя в більшості регіонів України перебуває у фазі цвітіння, необхідно захистити потенціал культури та мінімізувати стресовий вплив посухи.

Компанія "Самміт-Агро Юкрейн" рекомендує унікальний препарат НУРСПРЕЙ, що допомагає заздалегідь підготувати та захистити рослини від посушливих та спекотних умов на період до 40 днів. Це дає змогу зберегти закладений потенціал врожайності.

В результаті масштабних польових досліджень в 2021 році ми спостерігали, що рослини, оброблені НУРСПРЕЙ, візуально виглядали зеленішими, краще протистояли високим температурам, довше зберігали листовий апарат (рис. 2). Прибавка у врожайності сої становила 2,8 ц/га.

Рис. 2 Дія Нурспрей на росилини сої

Важливо відмітити, що НУРСПРЕЙ сумісний та має ефект синергізму із фунгіцидами. Якраз в період цвітіння-утворення бобів наші фахівці радять застосовувати ефективні фунгіциди ЯМАТО та ГЛОРІ. Ключовими відмінностями є те, що ЯМАТО має високу профілактичну ефективність проти склеротиніозу сої, а ГЛОРІ відмінно контролює пероноспороз.

Як обрати оптимальну схему?
Обидва фунгіциди мають широкий спектр ефективності проти плямистостей листя сої (септоріозу, антракнозу, церкоспорозу) та іржі. 

Тож якщо в період цвітіння-утворення бобів складаються вологі погодні умови, а також сформований густий стеблостій рослин сої, що погано провітрюється, варто сфокусуватись саме на профілактиці проти склеротинії з допомогою препарату ЯМАТО 1,5 л/га.

Посушлива та жарка погода є сприятливою для розвитку пероноспорозу, тож за перших ознак ураження листків сої пероноспорозом варто застосувати препарат ГЛОРІ в нормі 1,5-2 кг/га.

Обирайте надійний захист сої в залежності від умов поля та отримуйте високі врожаї!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.