ЗАХИСТ СОЇ ВІД ПАВУТИННОГО КЛІЩА

В 2023 році соя залишається однією із найбільш прибуткових культур, тож її захист від шкідливих об’єктів потребує пильної уваги. Останніми тижнями в більшості регіонів України ми спостерігаємо суху та жарку погоду, в багатьох регіонах вже спостерігається пошкодження посівів сої кліщем. 

У разі продовження сприятливих умов для розвитку шкідника та ігнорування методів боротьби його кількість буде зростати у геометричній прогресії, що може призвести до втрат врожаю більше 60-70%. 

Пошкодження рослин сої павутинним кліщем

Кліщі висмоктують сік із листкових пластинок, в результаті чого відбувається передчасне скидання листя, а також утворення недорозвиненого насіння й загальне зменшення врожаю.

Особини павутинного кліща розміщуються переважно на нижньому боці листка, тому дуже важливою є якість покриття культури робочим розчином та своєчасність застосування акарицидів.

Як боротись з павутинним кліщем в посівах сої?

В першу чергу важливо проводити моніторинг на наявність та прояви пошкодження сої павутинним кліщем. Багато агрономів ігнорують первинні прояви пошкодження та інколи сприймають їх за ураження хворобами. Тому варто ретельно оглянути листки сої, особливо з нижньої сторони. Павутинний кліщ має малі розміри, знайти його допоможе польовий мікроскоп.

В разі виявлення навіть мінімальної кількості яєць, личинок або дорослих особин кліща потрібно негайно проводити інсекто-акарицидну обробку. Наш багаторічний досвід боротьби із павутинним кліщем дозволяє рекомендувати вам перевірену комбінацію:

НІССОРАН контролює кліщів на стадії розвитку яйце-личинка-німфа, порушуючи процес переходу кліщів з однієї стадії розвитку в іншу, та має трансламінарні властивості.

БАЛАЗО контролює імаго кліща, а також інших шкідників, які можуть шкодити у посівах в цей період, в тому числі клопів та вогнівок.

СІЛКЕР суттєво посилить стартову контактну дію суміші на рухомі стадії кліща та, маючи властивості ад’юванта, дозволяє більш рівномірно розподілити робочий розчин на поверхні рослини. Це дозволить якісного покрити культуру розчином (в т.ч. нижній бік листка) для досягнення найвищої ефективності.

При застосуванні такої комбінації важливим є вилив робочого розчину, який має складати 150 -200 л/га.

Якщо до бакової суміші не додається СІЛКЕР, обов'язково радимо застосувати ад'юванти:

ВАЙС ПРО (0,1%-0,15% розчин), який покращить покриття листя сої та збільшить стійкість до змивання дощами, або СКАБА (0,05% розчин), котрий дозволяє значно покращити покриття робочим розчином оброблюваної поверхні.

Бажаємо високих врожаїв сої!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.