ХВОРОБИ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ У ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ. ОСОБЛИВОСТІ КЛІМАТУ ТА ПРОТИДІЯ СТРЕСАМ

За результатами огляду полів, проведених спеціалістами «Самміт-Агро Юкрейн» протягом останніх декількох днів, на посівах озимої пшениці та озимого ячменю склалася досить складна ситуація. На полях Вінницької області, зокрема у Могилів-Подільському, Вінницькому, Жмеринському, Тульчинському та Погребищенському районах спостерігається однакова картина. Посіви озимої пшениці масово уражені піренофорозом та септоріозом, а на полях озимого ячменю в значній кількості виявлено різні види плямистостей: сітчасту, темно-буру плямистість та ринхоспоріоз.

Ситуація ускладнена ще й тим, що довгий час були відсутні опади і відбувалися значні коливання температури: від + 20°С до декількох потужних хвиль похолодання, місцями до -8…-12°С. Рослини хоч і перебувають у фазі кінець кущення-початок виходу у трубку, а в більшості випадків підживлені азотними добривами, проте сильно пригнічені та пошкоджені внаслідок заморозків та хвороб, що масово розвиваються у цих умовах. До речі, подібна картина на полях спостерігається і в інших регіонах, зокрема в Кіровоградські, Черкаській та Київській областях, - інформують регіональні експерти.

Постає цілком закономірне питання, що робити в цій ситуації? Безумовно, як тільки налагодиться погода, а це очікується на найближчі дні, слід провести фунгіцидну обробку на полях, котрі найбільш масово уражені хворобами. В цій ситуації не слід чекати виходу в трубку, як зазвичай звикли робити агрономи, а треба зупиняти розвиток хвороб негайно!

Для вирішення цього питання «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує застосувати фунгіцид ФЕЗАН ПЛЮС, КС, який містить діючу речовину хлороталоніл, що якраз і націлена на контроль септоріозу та піренофорозу

ФЕЗАН ПЛЮС, КС - це потужний фунгіцид із довготривалою захисною та лікувальною дією. В таких погодних умовах норма його витрати має бути 3,0 л/га. 

Щоб підтримати ослаблені рослини та відновити їх від пошкодження заморозками, ми рекомендуємо до фунгіциду ФЕЗАН ПЛЮС, КС додати біопродукт на основі амінокислот КАЙШІ, РК із нормою застосування 3,0 л/га. Така суміш має бути застосована за умови плюсових температур, бажано щоб в денний час температура повітря була вище +10°С. 

Проте, наголошуємо на тому, що преапарти на основі амінокислот не бажано застосовувати в суміші із гербіцидами-інгібіторами ацеталактатсинтази ALS (сульфонілсечовини, флорасулам, імідазолінони та ін.), так як може бути уповільнена дія таких гербіцидів. В такому разі, КАЙШІ, РК має бути застосований через 3-4 дні після застосування цих гербіцидів.

Потурбуйтеся зараз про свої посіви, не зволікайте із обробкою і пам’ятайте, що втрата оптимального часу застосування не може бути компенсована іншими обробками в майбутньому.

За додатковими консультаціями  звертайтесь до представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!