УПЕРЕД В ЕКОЛОГІЧНЕ МАЙБУТНЄ!

УПЕРЕД В ЕКОЛОГІЧНЕ МАЙБУТНЄ!

Перше засідання Клубу професійних садівників «SUMI САД» відбулося у Чернівецькій області

Які передові тенденції актуальні у садівництві? Що чекає Україну  в найближчому майбутньому? Як збільшити врожаї та прибутки? Що потрібно  для розширення ринків збуту? Ці та багато інших питань вже давно  цікавлять українських садівників.

У Чернівецькій області садівництвом та ягідництвом займається чи не кожна родина.
Вирощуванням плодів у цьому регіоні зайняті понад 200 підприємств та фермерських господарств, а за останні 15 років площа плодово-ягідних насаджень в області зросла на 20%. І кожен садівник тут прагне покращити свої знання й навички, щоб наростити потужності та збільшити прибуток. Тож недарма компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» провела перше засідання Клубу професійних садівників «SUMI САД» у селі Рідківці Чернівецької області. Захід відбувся на базі фермерського господарства «МакоСад», яке було засноване у 2000 році родиною Макаренків і спеціалізується на професійному вирощуванні плодових та ягідних культур.

Першими членами клубу стали близько 50 садівників Чернівецької, Тернопільської, Львівської, Вінницької та навіть Херсонської областей, які, незважаючи на дощову погоду, завітали до Рідківців. Експерти ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», відкриваючи засідання, представили оновлені системи захисту плодових та ягідних культур, анонсували новинки компанії, ознайомили присутніх з новітніми напрямки й технологіями, які впроваджує компанія.

Родзинкою заходу став виступ міжнародного експерта з садівництва – Петера ван АРКЕЛЯ, якого запросили спеціально з нагоди відкриття клубу.

Петер ван Аркель – авторитетний експерт сектору плодових культур з досвідом понад сорок років. Він спеціалізується на формуванні дерев, регуляції врожаю, обрізці, живленні та системах захисту саду. П`ятнадцять років свого життя він присвятив дослідженням

Враховуючи свій багаторічний досвід, Петер ван Аркель дав садівникам  практичні поради щодо роботи з контактними препаратами в умовах дощової  погоди, зокрема, щодо розрахунку кількості робочого розчину при опадах,  змішуваності контактних та системних препаратів та кількості обробок  саду.

На заході, який проходив в інтерактивному режимі, кожен  бажаючий міг задати своє питання експерту. Але що ж насамперед цікавило  садівників?

БОРОТЬБА З ПАРШЕЮ

Окремою темою розмови стала боротьба з паршею. За словами експерта з  Нідерландів, парша - це дуже «розумне» захворювання, і боротися з ним  треба заздалегідь, не чекаючи на його розповсюдження.

«Влітку в нас у  Нідерландах немає парші, тому що ми робимо максимальну кількість  превентивних обробок навесні, тому потім можемо спокійно вирушати на  шеститижневі канікули», – зазначив експерт.

Окрім того, за його  словами, більшість нових препаратів проти парші вже через кілька років  втрачають ефективність, адже резистентність виробляється надзвичайно  швидко, тому до вибору фунгіциду варто поставитися серйозно.

БОРОШНИСТА РОСА

Проблема з борошнистою росою, за словами міжнародного експерта, існує у  тих регіонах, де немає морозної зими. «Якщо взимку температура  опускається нижче 20°С, борошниста роса суттєво пригнічується», –  наголосив експерт, додавши, що ця хвороба розповсюджується у тій  місцевості, де висока вологість повітря та високі температури.

Спеціалісти ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» представили новий препарат ЮТАКА, СЕ – унікальний трьохкомпонентний японський фунгіцид для контролю  борошнистої роси й парші на яблуні. Цей продукт ефективно зарекомендував  себе на польових культурах, і наразі вже поданий на розширення  реєстрації на яблуню. Завдяки трьом діючим речовинам у складі препарату,  ЮТАКА, СЕ унікально вливає на борошнисту росу та починає діяти вже при температурі повітря 5-7°С.

Як високі температури впливають на роботу системних препаратів?

«Системні препарати, що існують на ринку, потребують високих температур,  адже при низьких температурах вони не спрацюють. Для ефективної роботи  більшості фунгіцидів необхідна температура не нижче 12 °С. Проте іноді  погодні умови зобов’язують нас проводити обробку при низьких  температурах, тому треба вибирати препарати, які відповідають цим  умовам», – наголосив Петер ван Аркель.

Японський системний фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС добре відомий українським садівникам як надійний та перевірений часом  продукт, що ефективно працює навіть при знижених температурах (5-7 °С).  Він має сильну лікувальну та профілактичну дію на борошнисту росу,  паршу, філостиктоз, плодові гнилі та ін.

Як щодо змішуваності компонентів?

«До мене постійно телефонують садівники, і 70% їхніх питань стосуються саме змішування, – розповідає експерт. – Спершу питають, чи можна змішати препарати А та В. Кажу, що можна. Згодом питають про додавання компоненту С – теж можна. Але далі мова заходить про препарат D, і врешті решт у баку вже не залишається місця для води», – жартує Петер.

«Чим більше інгредієнтів і чим вища температура повітря, тим більшою стає вірогідність появи «сітки» на плодах, – стверджує експерт. – Високі температури обмежують можливості для змішування препаратів. Особливо це стосується змішування фунгіцидів з інсектицидами. Ніколи не змішуйте позакореневі добрива з прилипачами. Адже неправильна суміш може призвести до утворення осаду в оприскувачі, пошкодженням листкової поверхні або навіть плодів». А відповідаючи на питання про заміну перевірених зареєстрованих препаратів авторитетних хімічних компаній більш дешевими «аналогами» (генериками), що існують на ринку, Петер ван Аркель наголосив, що у Нідерландах не люблять «тринькати гроші»:

«Ми – європейці, тому віддаємо перевагу перевіреним та офіційно зареєстрованим засобам, адже така «економія» може коштувати занадто дорого».
«Чи обприскують у Нідерландах яблуневі сади молоком?», – лунає питання з залу до міжнародного експерта. Більшість присутніх здивовано переглядаються.

«Так, я чув про такі досліди, – відповідає Петер. – І також чув, що ця практика мала успіх в боротьбі з попелицями. «Дідівські» методи захисту саду іноді й справді допомагають зменшити пестицидне навантаження на сад, проте це не вирішить основних проблем». В Європі наразі актуальним є питання безпечності продуктів харчування, відсутності у плодах шкідливих залишків, тож все більшої популярності набирають біопрестициди та біостимулянти.
«Майбутнє за біопродуктами! – наголошує експерт. – Але не варто забувати й про хімічні препарати, адже природа постійно готує нам сюрпризи».

Українські садівники також цікавилися питаннями щодо досягнення оптимальної урожайності, найбільш популярних сортів яблук в країнах Європи, температурних коливань, що спричиняють великі ризики для садівництва, а також стану ґрунту, що особливо актуально для рослинництва. Усе більше європейських фермерів занепокоєні питанням виснаженості ґрунтів, тому вдаються до різноманітних методів, аби залишити нащадкам родючі землі. Петер ван Аркель однозначно дав зрозуміти, що Європа крокує до екологічного садівництва, і з кожним роком посилює обмеження щодо хімічних залишків у плодах. Також він наголосив, що навіть мережі супермаркетів можуть створювати власні правила і встановлювати обмеження на прийом товарів.

«За органічним садівництвом – майбутнє!», – резюмував Петер ван Аркель.
Далі гості вирушили безпосередньо в сад, аби на власні очі подивитися на дослідні ділянки ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» і впевнитися в чудових результатах.

Тут, в саду ФГ «МакоСад», на груші та яблуні застосували біопрепарати АМАЛГЕРОЛ, ЕВ та КІНАКТИВ ФРУТ, РК, завдяки яким плоди стали однорідними за розміром та кольором. Крім того, препарат КІНАКТИВ ФРУТ, РК (спеціальний набір амінокислот для плодових культур) покращує смакові  якості та лежкість плодів, а також не має терміну очікування до збору  урожаю. І зовсім скоро агроном ФГ «МакоСад» обіцяв поділитися  результатами.

Традиційно дерева черешні, яблуні та груші були оброблені японським інсектицидом МОСПІЛАН, ВП,  і це допомогло уберегти їх від комплексу небезпечних шкідників, що  найбільш дошкуляли цього року: попелиць, плодожерки, вишневої мухи тощо.  До того ж цей препарат можна використовувати в період цвітіння, адже  він абсолютно безпечний для бджіл та джмелів.

Після завершення  інтерактивного спілкування з міжнародним експертом садівників, а уже й  почесних членів Клубу професійних садівників, чекав приємний сюрприз –  розіграш препарату АМАЛГЕРОЛ, ЕВ.

Словами вдячності завершив засідання голова фермерського господарства «МакоСад» Леонід МАКАРЕНКО. У сучасного саду цього підприємства вже є чималий досвід застосування препаратів ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн».

Компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» з 2017 року взяла курс на  біологізацію, долучившись до загальної тенденції групи компаній Sumi  Agro Europe. Так, в портфоліо компанії з’явилась окрема лінійка  біологічних продуктів SeiPro.
Біостимулянт та біоактиватор ґрунту АМАЛГЕРОЛ, ЕВ за дуже короткий термін став відомим серед українських фермерів і  викликав справжній фурор на ринку завдяки своїй унікальній дії.

«Він є природним гіберліном, що здатний стимулювати ріст рослини, –  коментує Петер ван Аркель, – адже містить природні екстракти рослин та  інші надзвичайно цінні для розвитку рослини компоненти».

Чернівецькі садівники вже добре знають цей продукт, адже ті, хто застосували АМАЛГЕРОЛ, ЕВ напередодні заморозків чи під час посухи, уберегли свої врожаї.  Товарний вигляд, однорідність яблук та груш, насиченість кольору  черешні, рясна зав’язь суниці – заслуга препарату АМАЛГЕРОЛ, ЕВ.

Озброєні новими цінними знаннями гості заходу повернулись до своїх господарств, щоб найближчим часом втілити їх на практиці.