ЗБЕРЕЖЕМО ТА ПРИМНОЖИМО ВРОЖАЇ ВИНОГРАДУ!
АКТУАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ЩОДО БОРОТЬБИ ЗІ ШКОДОЧИННИМИ ОБ’ЄКТАМИ ТА СТРЕСАМИ
Журнал "Садівництво і Виноградарство"
Наразі виноград перебуває у стані активного росту - за добу, при оптимальних умовах, приріст може сягати до 10-15 см. Крім того, відбувається потужний розвиток листового апарату, наближається фаза цвітіння. Саме у цей період надзвичайно важливо обрати надійний захист виноградних насаджень від хвороб та шкідників, адже погодні умови, що склалися останніми тижнями, сприяють їх розвитку та поширенню.
З огляду на те, що у багатьох районах вирощування винограду пройшли дощі, досить вірогідним є спалах грибкових захворювань, особливо мілдью.
Для профілактики мілдью експерти компанії «Самміт-Агро Юкрейн», рекомендують застосувати контактні фунгіциди: МАНЗАТ, ВГ (1,6-2,4 кг/га), ПЕНКОЦЕБ, ЗП (2,4-3 кг/га) та САКУРА, КС (2,5-3,0 л/га). Після обробки, розчин контактного фунгіциду рівномірно покриває культуру і запобігає проникненню збудників хвороб в середину рослини. Вищенаведені препарати захистять культуру від проникнення збуднику мільдью та інших хвороб дозволять проконтролювати первинне зараження рослин і стануть буфером для проникнення патогена в листовий апарат. Однак, якщо ви вже виявили ознаки ураження або коли присутній ризик епіфітотійного розвитку хвороб, рекомендується використовувати фунгіциди, що володіють системною та лікувальною дією, а саме НАУТІЛ, ВГ із нормою 2,0 кг/га або МІЛДІКАТ 25, КС із нормою 3,0 л/га.
Особливу увагу хотілося б приділити фунгіциду МІЛДІКАТ 25, КС.
Ціазофомід - діюча речовина препарату - являє собою інноваційну японську розробку, котра не має аналогів на українському ринку ЗЗР. Унікальна препаративна форма забезпечує одночасно три способи дії на патоген: контактну, трансламінарну та системну.
Завдяки цим особливостям, МІЛДІКАТ 25, КС відмінно захищає лист і новий приріст, має високу стійкість до змивання опадами, а також володіє антиспорулянтним ефектом, що дозволяє проконтролювати мілдью на всіх стадіях розвитку.
Перелічені фунгіциди при комплексному застосуванні будуть не лише ефективно працювати проти мілдью, але й пригнічувати розвиток антракнозу, чорної плямистості та альтернаріозу.
Для досягнення максимального результату, застосування тих чи інших фунгіцидів слід застосовувати згідно моніторингу та відповідно до умов, які складаються в кожному господарстві.
Ще однією небезпечною хворобою, котра може активно розвиватися на винограді на поточний момент, є оїдіум.
З огляду на масове інфікування виноградників у минулому році, а також на теплу та м'яку зиму, можна з упевненістю говорити про високий рівень накопичення інфекції на виноградній лозі. Для боротьби з оїдіумом рекомендується застосувати фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС із нормою 1,0-1,5 л/га. Препарат володіє системною, лікувальною та викорінюючою дією на патоген, працює при понижених температурах, а ще сприяє швидкому загоєнню ран, одержаних механічним шляхом або від градобою (що дуже актуально наразі).
Прохолодна весна, яка встановилася в цьому році, стала причиною розтягнутого льоту гронової листовійки. А сильні перепади денних і нічних температур призвели до нерівномірного відродження личинок першого покоління.
Для боротьби з гроновою листовійкою рекомендуємо застосувати інсекто-акарицид БАЛАЗО, КЕ у нормі 0,2-0,3 л/ га. Препарат має ще й акарицидну дію, що дозволяє використовувати його у боротьбі з павутиннимикліщами.
Для підвищення ефективності роботи пестицидів до бакової суміші найкраще додати ад'юванти СКАБА, КЕ (0,2 л/га) або ВАЙС, КЕ (0,4 л/га). Це дозволить не тільки збільшити якість покриття листової пластини, але й значно зменшить стікання краплин робочого розчину з обробленого листа та посилить стійкість до змивання опадами.
Через постійні перепади температур, а також внаслідок різниці між денною та нічною температурою, рослини винограду можуть перебувати у стресовому стані, що призводить до порушення багатьох фізіологічних процесів, і як наслідок, до зниження кількості ягід в гроні, збільшення дрібних ягід, зниження урожайності та погіршення якості винограду.
Для успішного протистояння несприятливим факторам середовища, збільшення врожайності та підвищення якості винограду ми рекомендуємо застосувати інноваційний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ, ЕВ із нормою 3,0 л/га, а для покращення запилення та посиленого росту ягід – КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК (1,5 л/га).
Дані біологічні препарати допоможуть вивести рослини зі стресу, підвищать імунітет, позитивно вплинуть на запилення, істотно зменшать горошистість та збільшать накопичення цукрів у винограді. Обидва продуктина 100% натуральні, дозволені для використання в органічному землеробстві та мають сертифікати «Органік Стандарт».
За додатковою інформацією та консультаціями стосовно захисту виноградників звертайтеся:
Ігор Мусіч - регіональний представник в Одеській області, координатор Південно-Східного регіону, моб.: +38 (050) 310-09-61,
або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.