ЗАХИСТ САДУ ВІД ХВОРОБ: ФАЗА «РІСТ ПЛОДІВ»

На дворі кінець червня - літня пора, а в яблуневому саду ще багато відповідальної роботи. Садок відцвів та сформував молодий приріст. Почався наступний важливий період – ріст і розвиток плодів, а відтак основні зусилля садівників мають бути направлені на збереження сформованого врожаю.

Парша яблуні

Зараз по всій території України спостерігаються дощі, які змивають контактні препарати. Цей факт, а також висока вологість повітря з інтенсивним наростанням температур сприяють масовому ураженню вторинною інфекцією парші. Якщо не вжити захисних заходів в цей період, вітер і дощ перенесуть спори на здорове молоде листя і плоди. 

Результат – зниження фотосинтетичного потенціалу листя, на плодах уражена тканина пробковіє, тріскається, а в утворені ранки потрапляють спори моніліозноїї гнилі й плоди загнивають.

Експерти «Самміт-Агро Юкрейн» радять обов’язково провести обробку садів в період росту плодів перевіреними високоякісними фунгіцидами.

Рекомендуємо:


АКІРА (каптан, 370 г/л + рослинна олія, 17%) - контактний фунгіцид, що контролює комплекс хвороб в саду (парша, плодові гнилі та має побічну дію на борошнисту росу).

САКУРА (каптан, 370 г/л + тебуконазол, 15 г/л + рослинна олія) - контактно-системний фунгіцид для контролю широкого спектру хвороб, має подвійну дію на паршу та додаткову дію на борошнисту росу, плодові гнилі та філостиктоз яблуні.

Обидва фунгіциди мають зручну у використанні рідку препаративну форму, а також містять запатентовану ад’ювантну композицію на основі лінолевої кислоти. Ця формуляція є дуже стабільною та не призводить до проявів фітотоксичності, на відміну від ситуацій, коли робляться суміші із оліями та звичайними каптанами. Така формуляція дає змогу покращити якість покриття культури без додавання ад’ювантів, посилити стійкість до змивання опадами та суттєво підвищити ефективність препаратів.

Слід зазначити, що фунгіцид САКУРА, окрім каптану й рослинної олії, містить тебукоанзол, за рахунок чого забезпечується подвійна дія на паршу: профілактика та лікування хвороби.

Крім того, АКІРА та САКУРА:

  • добре змішується з більшістю фунгіцидів та інсектицидів;
  • мають розширений спектр контрольованих хвороб;
  • утворюють у воді стійку суспензію, яка не забиває фільтри та форсунки обприскувача;
  • на 40% зменшують пестицидне навантаження на сад.

Ці препарати починають діяти одразу після обробки саду із захисним періодом до двох тижнів. Залежно від погодних умов, наступні обробки проводять з інтервалом 7-14 днів, чергуючи їх з іншими фунгіцидами.

Окрім сильної дії проти парші, САКУРА стримує розвиток борошнистої роси і плодових гнилей. Однак, за умов, сприятливих для сильного розвитку борошнистої роси, необхідно застосовувати спеціальні фунгіциди, наприклад ТОПСІН-М (тіофанат-метил, 500 г/л) з нормою витрати 1,4 л/га.

Рекомендовані бакові суміші:

АКІРА (2,5-3,0 л/га) + ТОПСІН-М (1,4 л/га)

САКУРА (2,5-3,0 л/га) + ТОПСІН-М (1,4 л/га)

Подбайте вчасно про захист Вашого саду від хвороб та товарний вигляд плодів!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.